Projekt

Všeobecné

Profil

Administrátorské nastavenia pre celú spoločnosť

Táto činnosť obsahuje nastavenia programu v rámci spoločnosti, teda pre všetkých užívateľov budú rovnaké. Obsahuje nasledovné stránky:

  1. Základné nastavenia
    • práva sa definujú - spôsob prideľovania práv v databáze (viac o právach tu http://www.b-soft.sk/index.php?page=previsSecurity)
    • zobrazovať v protokole cenníkové položky - tento údaj má tri možné nastavenia (1,0,?), zaškrtnuté, nezaškrtnuté a tretí stav (vyfarbené). Podľa nastavenia sa potom v protokole za ukazovatele zaradia aj cenníkové položky.
    • povoliť odosielanie a prijímanie vzoriek v subdodávke - touto voľbou je možné zakázať / povoliť používanie exportu/importu protokolov ako subdodávky
    • používať systém zamykania nam. údajov protokolov - ak je táto voľba zapnutá, tak potom, ako niekto zadá nameranú hodnotu sa údaj zamkne. Zmeniť ho môže len užívateľ, ktorý údaj zadal, alebo člen role admin.
    • pri nahrávaní nam. údajov použiť filter na aktuálny mesiac - ak zaškrtnete túto voľbu, budú sa formuláre pre zadávanie nam. údajov (Labden) hneď pri štarte spúšťať s filtrom na tento mesiac, čím sa obmedzí množstvo prijímaných údajov a zrýchli sa štart.
    • cesta k exportovaným súborom z Labsystému - v prípade, že ako laboratórny denník používate program Labsystém, zadajte sem sieťovú cestu k adresáru, kam Labsystém exportuje rozbory. Vyplnením tohoto údaja sa začne automaticky vykonávať import protokolov z týchto súborov, a to 1x denne.
    • maximálny počet protokolov na hromadnú tlač - obmedzenie počtu protokolov do hromadnej tlače, nakoľko táto činnosť je náročná na pamäť a pri veľkom povolenom počte môžu užívatelia so staršími PC dostávať hlášku o nedostatku pamäte pri hromadnej tlači protokolov
    • maximálny počet vytlačení (vrátane exportov) jedného protokolu - záležitosť bezpečnosti, aby nemohol niekto opakovane tlačiť protokol. Používa sa hlavne pri akreditovaných laboratóriách.
    • aktivovať ochranu dát pri nečinnosti - počet milisekúnd, počas ktorých keď nehýbete myšou sa previs zablokuje, aby sa zamedzilo neoprávnenému vstupu do systému v čase prípadnej neprítomnosti užívateľa pri počítači
    • použiť presnú metódu vyhodnocovania skúšky - ak zaškrtnete toto nastavenie, bude sa pri hodnotení jednotlivých ukazovateľov v protokole uvažovať aj veľkosť neistoty pri posudzovaní prekročenia limitu. V zásade existujú tri stavy, vyhovuje, nevyhovuje a nedá sa určiť. Stav vyhovuje nastáva, ak nam. údaj ± neistota je v limite. Stav nevyhovuje nastáva, ak nam. údaj ± neistota nie je v limite. Stav nedá sa určiť nastáva, ak napr. nam. údaj + neistota nie je v limite, ale nam. údaj * _neistota je v limite. Text, ktorý sa pri každom zo stavov vypíše v protokole si tu môžete zvoliť.
    • zaokrúhľovanie neistoty na desatiny a platné cifry - pre zaokrúhľovanie neistoty si môžete zvoliť kombináciu zaokrúhľovania na desatinné miesta a platné cifry (akreditované laboratóriá). Údaj zobrazovať koncové nuly znamená, či chcete nanútiť programu, aby zobrazoval na presný počet cifier, aj v prípade, že sú to nuly. Napríklad, číslo 12.3459 zaokrúhlené na tri desatiny a zobrazené na dve platné cifry, s použitím zobrazovania koncových núl bude vyzerať takto: 12.000 .
  2. Predvolenie ukazovateľov
    Tu je potrebné pre zobrazené názvy ukazovateľov vybrať konkrétne ukazovatele z databázy. Je to preto, že ukazovatele môže mať každá spoločnosť iné. Priradením sa zabezpečí bezpečné identifikovanie ukazovateľa v niektorých špeciálnych reportoch.
  3. Definície
    Podobne ako v bode # ide o priradenie (identifikáciu) niektorých ukazovateľov a iných objektov.